Önemli İnsanlar...

2007-06-22 23:43:00

 

İnsanlar, iyilik ile kötülüğü, güzellik ile çirkinliği, doğruluk ile yanlışlığı, adillik ile adiliği kısaca söylemek gerekirse tüm karmaşıklıkları içinde barındıran canlı topluluklarıdır. Öyle karmaşık duygu, düşünce, tutum ve davranışlara sahiptirler ki aynı bedene, aynı ırka, aynı kültüre, aynı mekâna ve hatta aynı anne babaya sahip oldukları halde birbirlerini anlamakta zorluk çekerler ve genellikle de anlayamazlar.

 

İşte bu insan yığınlarından bazıları bizler için çok önemlidir. Bu kişilere isterseniz “önemli insanlar” diyelim. Hepimizin hayatında bu önemli insanlardan vardır. Sayıları ise değişkendir. Kimilerinin hayatında bir tane önemli insan varken kimilerinde de birden çok olabilir. Hayatımızın seyrinin değişmesinde, yok olmaktan yaşama dönmemizde, umutsuzluktan umuda sarılmamızda kısaca en zor zamanlarımızda varlığıyla veya desteğiyle yanımızda olan ve bizi hayata daha sıkı bağlayan bu önemli insanlardır.

 

Onlar olmadan hayatın da bir anlamı yoktur, bizler için. Hiçbir şey yapmasalar bile varlıklarıyla umut olurlar bize. Gözlerindeki parıltı, duygularındaki samimiyet ve sözlerindeki ilham nameleri, yeşertir gönlümüzdeki filizleri. Neşe saçarlar, mutsuz ruhlarımıza. Su koyarlar, solmuş bedenlerimize. İnanç olurlar, inançsız duruşumuza. Anlayacağınız, kesinlikle bir şekilde hayatımıza müdahalede bulunurlar.

 

İyi ki varsınız güzel insanlar. İnşallah her daim de bütün gönüllerde varolacaksınız. Ben bu yazımı hayatımda önemli bir yer eden kişiye adıyorum. İyi ki varsın.

 

MeŞaLe

 

231
0
0
Yorum Yaz