Sorunlar ve Çözümler...

2008-12-02 16:11:00Siyasetçiler mecliste, yorumcular TV’lerde, akademisyenler üniversitelerde,  vatandaşlar ise otobüste, kahvede, meydanlarda ve komşu sohbetlerinde ülkemize yönelik sorunları dile getirdiler ve her zaman da getirecekler. Bizler ise blog ve sitelerimizde yer verdik, Türkiye’nin içinde bulunduğu sorunlara. Değişik şekilde ve değişik bakış açılarıyla varolan sorunları gözler önüne serdik.

Nasıl ki, bu ülkenin ve doğanın nimetlerinden istifade ediyorsak; onların karşılaştığı sorunlara da seyirci kalamayız. Seyirci kaldığımız her sorunla, kendi kuyumuzu da kazmış oluruz. Eğer hiçbir şey elimizden gelmiyorsa ( mümkün değil ama neyse) en azından,  elinden bir şey gelenlere mani olmayalım. Bir önceki yazımda da değindiğim gibi her geçen gün daha da kötüye gidiyoruz.

Bugünden sonra varolan çeşitli sorunları, yol açtıkları olumsuz durumlarla birlikte paylaşımınıza sunacağım ve daha sonra sizlerinde çözüm önerilerini aldıktan sonra yapılabilecek çözüm yollarını anlatacağım. Amacım, sadece sorunları söyleyerek laf ebeliği yapmak değil; aksine, birlikte hareket edebilirsek ve farklı bakış açılarıyla sorunlara değinirsek, uygulanabilir birçok çözüm yolunun olduğunu göstermektir.

ALİ YILDIRIM

880
0
0
Yorum Yaz